Imkervereniging Delft

Handboek voor bijenfans

Handboek voor bijenfans

On juli 18, 2018, Posted by , In Geen categorie, With Reacties uitgeschakeld voor Handboek voor bijenfans

In de lommerrijke wei van de Elspeetse bijenstal van Wouter van Bronswijk werd op vrijdag 11 mei het “Handboek voor bijenfans” ten doop gehouden. Burgemeester Van de Weerd uit Nunspeet overhandigde de eerste exemplaren van het boek aan Rinus en Willem van de Beek, de jongste imkers van Nederland. Een logische keus, want het kersverse bijenboek van kinderboekenschrijver Gerard Sonnemans en natuurillustrator Jasper de Ruiter is geschreven voor de jeugd.Ruim drie jaar geleden sloegen Sonnemans en De Ruiter samen met een heel team van natuurliefhebbers de handen ineen om een nieuwe generatie bijenfans op te laten staan. Uitgangspunt vormde de zorgwekkende afname van de bijenpopulaties in de afgelopen decennia. Met het “Handboek voor bijenfans” en de website
bijenfans.nl wilden zij jong en oud waarschuwen voor de gevolgen van het menselijk gedrag dat ten grondslag ligt aan dit probleem. Maar als snel realiseerden zij zich dat een boek vol doemverhalen niet het meest geschikte middel is om een verandering in denken en doen in gang te zetten.De bij is een fascinerend schepsel. Ze brengt kleur, geur en smaak in ons leven. Niet alleen de honingbij, maar ook de honderden soorten wilde bijen. We hebben alle reden om dat nijvere beestje te koesteren. Dát moest de insteek worden voor het “Handboek voor bijenfans”: het opwekken van de liefde voor de bij.Het resultaat is een informatief boek over solitaire bijen, koekoeksbijen, hommels, honingbijen en hun samenwerking met de bloemen. Het slothoofdstuk gaat in op de relatie tussen mens en bij. De 173 pagina’s staan boordevol betoverende illustraties en toegankelijke teksten. Het boek is niet alleen een aanrader voor de jeugd, maar ook voor (volks)tuinders, hoveniers, natuurbeheerders, stadsgroenplanners en iedereen die bijen een warm hart toedragen.Inkijkexemplaar en bestelinformatie zijn
hier te vinden.Sonnemans, G. & J. de Ruiter 2018

Handboek voor bijenfans

Uitgeverij Menuet, 168 pp.

ISBN 9789491707148

Comments are closed.